کره کاکائو

[fsn_row][fsn_column width=”12″][fsn_text]

کره کاکائو

 کره کاکائو نوعی روغن گیاهی است که از دانه‌های کاکائو گرفته می‌شود .این کره دارای ۴۰ تا ۶۰ درصد چربی اشباع شده بوده و دارای عطر و رایحه شکلات است.

نقطه ذوب آن معمولاً بین ۳۴ تا ۳۸ درجه سانتیگراد است.

کره کاکائو فاقد کلسترول و حاوی اسید اولئیک، استئاریک و پالمتیک اسید می باشد.

 عمده اسید چرب کره کاکائو، اسید چرب استئاریک است که تقریبا خنثی است.

نحوه تولید:

پس از خشک کردن دانه‌های کاکائو در مقابل آفتاب یا با روش‌های صنعتی، ابتدا این دانه‌ها تفت داده شده و سپس تحت اثر فشار (پرس سرد)، روغن گیری می‌شوند.

خواص کره کاکائو بر پوست:

به دلیل داشتن خاصیت مرطوب‌کنندگی از آن در ساخت صابون و لوسیون‌های پوستی استفاده می‌گردد. همچنین، خاصیت مرطوب‌کنندگی آن برای جلوگیری از ترک‌های شکمی در زنان باردار مفید تشخیص داده شده است؛ زیرا، به دلیل نزدیک بودن نقطه ذوب آن به دمای بدن به راحتی جذب بدن می‌شود. و برای درمان مواردی چون اگزما، خشکی پوست و درماتیت توصیه می­ شود.

کره کاکائو مقادیر بالایی منیزیم دارد که از افت پروژسترون در زنان و بروز علائم ناشی از سندرم پیش از قاعدگی جلوگیری می‌کند و ترکیبی به نام پنتامر دارد که برای پیشگیری از سرطان توصیه می­ شود.

سرشار از آنتی اکسیدان به شکل فلاونوئیدها است و از آسیب عروق قلبی ناشی از رادیکال‌های آزاد جلوگیری می‌کند.

کره کاکائو به دلیل دارا بودن پلی فنل های مخصوص کاکائو از تولید ایمونوگلوبولین E که باعث تشدید علائم آسم و درماتیت می گردد، جلوگیری می کند.

کاربرد ها:

 جلوگیری از خشکی و پوسته پوسته شدن پوست: روغن کاکائو یک مرطوب کننده فوق العاده پوست است و کمک می کند پوست از درون بهبود یابد. این روغن سرشار از آنتی اکسیدان های طبیعی است که در دانه های کاکائو پیدا می شود.
ترک و اگزمای لب:یکی از بهترین مصارف روغن کاکائو مرطوب کردن و نرم کردن لب ها است و از اگزما و خشک شدن آن ها و ترک خوردن گوشه لب ها جلوگیری می کند.
کاهش علائم بالا رفتن سن: روغن کاکائو دارای موادی است به نام پلی فنول که طبق تحقیقات نشانه های بالا رفتن سن مثل چروک ها و لک ها را کاهش می دهد. این ماده خاصیت ارتجاعی پوست را بهبود بخشیده، آن­را یکدست و یکرنگ می کند و تولید کلاژن را افزایش می دهد.
درمان جای سوختگی و جای جوش 
نرم کننده مو

روغن های مکمل:

روغن جوجوبا، روغن نارگیل، کره شی، روغن آووکادو، روغن بادام شیرین

[/fsn_text][/fsn_column][/fsn_row]

ثبت ديدگاه