سوالات متداول

/سوالات متداول
سوالات متداول ۱۳۹۷-۵-۲ ۱۴:۰۳:۴۷ +۰۴:۳۰
آیا از کرم پایه می¬شود به جای کرم های مرطوب کننده موجود در بازار استفاده کرد؟ ۱۳۹۷-۵-۲۷ ۱۱:۱۱:۴۴ +۰۴:۳۰

بله از کرم پایه فارابی می توان به عنوان کرم مرطوب کننده و یا درمان بیماری های پوستی از جمله پسوریازیس , اگزما و التهاب پوست استفاده کرد.

من میخواهم موادی مثل پودر کلاژن و الآستین و ویتامین ای به کرم پایه اضافه کنم, آیا نیازی به بن ماری است؟ ۱۳۹۷-۵-۲۴ ۱۴:۲۳:۰۸ +۰۴:۳۰

برای اضافه کردن مواد موثره هیچ نیازی به حرارت ندارید مگر اینکه مواد موثره شما نیاز به حل کردن داشته باشد که در این مواقع ماده باید در حلال مخصوص خودش حل شود و سپس به کرم پایه اضافه گردد.

با سلام. میخواستم بدونم برای اضافه کردن مواد به کرم پایه حتما باید کرم پایه را گرم کرد ؟ ۱۳۹۷-۵-۲۱ ۱۰:۱۹:۲۸ +۰۴:۳۰

برای اضافه کردن مواد موثره به کرم به هیچ وجه نیاز به گرم کردن کرم نیست و با آرام آرام اضافه کردن مواد موثره به کرم و همگن سازی, محصول مورد نظر بدست می آید.

با سلام. من مبتلا به ایکتیوز (خشکی پوست) هستم دنبال مرطوب کننده خیلی قوی هستم میشه راهنماییم کنین؟ ۱۳۹۷-۵-۱۸ ۰۹:۳۲:۳۱ +۰۴:۳۰

برای انواع مشکلات پوستی از جمله پسوریازیس و خشکی شدید پوست بهترین پیشنهاد کرم پایه فارابی می باشد که به تنهایی و بدون اضافه کردن هیچ نوع ماده موثره ای, می توانید از آن استفاده کنید.

سلام وقت بخیر. من ۲۳ سالمه صورتم حساسه اما لک ندارم. بعنوان آبرسان سرمی رو معرفی کردن که حاوی آربوتین هست. میخواستم بدونم آربوتین خاصیت لایه برداری یا نازک کردن داره یا خیر؟ ۱۳۹۷-۵-۱۷ ۱۲:۳۲:۲۳ +۰۴:۳۰

آربوتین بعنوان روشن کننده کاربرد دارد. آلفا آربوتین با مهار آنزیم های تیروزیناز و دوپا بیوسنتز ملانین در اپیدرم را متوقف می­کند و باعث کاهش ساخت ملانین و کمرنگ شدن لک ها و روشن شدن کلی رنگ پوست می شود. روشن کنندگی اربوتین  بدون نازک کردن پوست یا لایه برداری صورت می گیرد.

من پوست خشک و زبری دارم. آیا برای استفاده از کرم پایه باید با چیزی مخلوط بشه یا به تنهایی هم قابل استفاده است؟ ۱۳۹۷-۵-۱۷ ۱۲:۱۹:۱۸ +۰۴:۳۰

کرم پایه بدون اضافه کردن هیچ ماده موثره ای برای درمان انواع پوست خشک و زبر و انواع بیماری های پوستی مثل پسوریازیس کاربرد دارد. شما می توانید انواع روغن های گیاهی را به سلیقه خود به آن اضافه کنید.

چرا از اسرین،وازلین هیدروفیل،وازلین کلستروله و … نمی شود به عنوان پایه ساخت کرم استفاده نمود؟ ۱۳۹۷-۳-۲۰ ۰۹:۴۷:۵۲ +۰۴:۳۰

زیرا این پایه ها قابلیت نفوذ به بخش های زیرین پوست را ندارند. اصولا هدف از ساخت کرم انتقال مواد موثره به محل اثر آن در طبقات زیرین پوست است, پس باید از پایه ای استفاده کرد که خود قدرت انتقال به پوست را داشته باشد تا بتواند مواد موثره را نیز به لایه های زیرین  پوست منتقل کند.

برای انتخاب یک کرم پایه خوب،چه فاکتورهایی باید مورد توجه قرار گیرند؟ ۱۳۹۷-۳-۲۰ ۰۹:۴۶:۳۴ +۰۴:۳۰

 کرم پایه خوب باید علاوه بر دارا بودن ظاهری همگن و با کیفیت ، هیپوآلرژیک نیز باشد. قابلیت جذب آب به میزان دلخواه را داشته باشد. انواع مواد محلول در آب و محلول در چربی را در خود حل کند و علاوه بر اینکه اختلاط مواد در آن به سهولت انجام می پذیرد، قدرت نفوذ سریع در پوست را نیز داشته باشد و ایجاد چربی و براقیت بر روی پوست نکند. به راحتی با آب شسته شود. و نکته مهم و پایانی اینکه در آن هیچ ماده موثره خاصی بکار نرفته باشد، چون ممکن است با مواد موثره ما در کرم تضاد داشته باشد و باعث خرابی محصول و یا ایجاد واکنش و التهاب پوستی گردد.

چرا از نام « سرد » در « کرم سازی سرد » استفاده می شود؟ ۱۳۹۷-۳-۲۰ ۰۹:۵۳:۴۶ +۰۴:۳۰

 در « کرم سازی گرم » ابتدا فاز آب و فاز چرب را گرم کرده سپس به کمک یه امولسیون کننده مواد را با هم ترکیب می کنیم، لازم به ذکر است یکی از شرایط تهیه کرم در این روش، « دما » است.
در « کرم سازی سرد » برای تهیه کرم مورد نظر که شامل « کرم پایه » و « مواد موثره » می باشد نیاز به « گرما » نداریم. هم چنین « کرم پایه فارابی » این خصوصیت را دارد که هر نوع ماده ای از جمله « محلول در آب » و « محلول در چربی » را بدون نیاز به دمای زیاد و در دمای اتاق در خود حل کند و کرم مورد نظر با موادموثره مورد نیاز را به دست می دهد.

آیا در کرم سازی سرد باید از پایه های خاصی استفاده کرد یا از هر کرمی به عنوان کرم پایه می توان استفاده کرد؟ ۱۳۹۷-۳-۲۰ ۰۹:۴۷:۰۷ +۰۴:۳۰

در کرم سازی سرد باید از پایه ی خاصی استفاده کرد که علاوه بر ویژگی های مدنظر ، بی هدف باشد .به عبارت دیگر کرم برای هدف خاصی تهیه نشده باشد تا ما با استفاده از مواد موثر مورد نظر، کرم دلخواه را آماده کنیم که کرم پایه فارابی علاوه بر ویژگی های متعدد خود ، بی هدف نیز بوده و بستر مناسبی برای اضافه کردن انواع مواد موثره می باشد.

از هر کرمی برای کرم سازی سرد نمی شود استفاده کرد زیرا این کرم ها علاوه بر اینکه دارای مواد موثره داخل خود هستند، در مواردی نیز ممکن است منجر به ایجاد آلرژی شوند. جهت کسب اطلاعات بیشتر به بخش مقالات ( کرم سازی سرد) مراجعه نمایید.