بیماری های پوستی (زگیل)

بیماری های پوستی (زگیل)

زگیل

بیماری‌های پوستی انواع مختلفی دارد که برخی از آنها می‌توانند بسیار خطرناک باشند. این بیماری‌ها حالت مسری یا غیر مسری دارند و به همین دلیل باید افراد به طور مرتب تحت مشاوره و کنترل متخصص برای بررسی وضعیت پوست خود قرار داشته باشند، به ویژه اگر سابقه بیماری پوستی در خود یا اطرافیان واعضای خانواده خود را دارند.

یکی از انواع شایع بیماری های پوستی زگیل است که در ادامه به توضیح آن می پردازیم.

زگیل (Verruca)، غده‌ای گوشتی است که انواع آن بر روی دست و پاها رشد می‌کند، اما ممکن است بر روی تمام نقاط بدن رشد کند. تمامی زگیل ها توسط گونه ای ویروس به نام ویروس پاپیلومای انسان (HPV ) ایجاد می شوند. با این حال، بیش از ۱۰۰ نژاد شناخته شده دیگر از ویروس پاپیلومای انسان وجود دارد. برخی هیچ علامتی ایجاد نمی کنند و به راحتی توسط سیستم ایمنی شما شکست داده می شوند. برخی دیگر به طور دائم در سراسر سطح پوست شما در حال جا به جا شدن هستند و هنگامی که به یک خراش یا بریدگی بر روی پوست شما وارد می شوند و یک زگیل معمولی، زگیل کف پا، یا دیگر انواع زگیل غیر تناسلی را ایجاد می کنند. در بیشتر موارد، زگیل های شایع روی انگشت ها یا دست ها ظاهر می شود.

موارد احتیاط

  درصورت استفاده از وسایل آلوده شخص آلوده یا تماس با او می تواند از شخصی به شخص دیگر منتقل شود.

 برای جلوگیری از گسترش زگیل از کندن آن ها خودداری کرده و با باند آنها را پوشانده و خشک نگه دارید.

 در بیشتر موارد، زگیل ها بی ضرر و بدون درد بوده و خود به خود از بین می روند.

 اگر زگیل ها پایدار بودند، درمان ها شامل داروهای موضعی، فریز کردن، سوزاندن، جراحی، لیزر و استفاده از مواد شیمیایی است که تحت نظر پزشک انجام می گیرد.

By | ۱۳۹۷-۸-۲۰ ۱۱:۴۹:۴۷ +۰۳:۳۰ خرداد ۲۱ام, ۱۳۹۷|تحقیق و توسعه, ساخت کرم، لوسیون و پماد, مقالات|۱ ديدگاه

يك ديدگاه

  1. […] بیماری های پوستی (زگیل) خرداد ۲۱ام, ۱۳۹۷ […]

ثبت ديدگاه